Burs Alan Öğrenci Kredi Çekebilir mi? Üniversiteliler Alabilir mi?

Burs Alan Öğrenci Kredi Çekebilir mi? Üniversiteliler Alabilir mi? 2023

Burs Alan Öğrenci Kredi Çekebilir mi? Üniversiteliler Alabilir mi? 2023

KYK kredi veya burs alan öğrenciler belirli koşulları sağlarsa kredi çekebilir. Üniversiteler için eğitim kredisi veren bankalar listemize göz atabilirsiniz.

Bursu Olan Öğrenci Kredi Çekebilir mi?

KYK’den veya başka bir yerden bursu olan öğrenciler, bankaların kara listesinde değilse, puanı varsa kredi çekebilir. Bankalar, genellikle daha önceden kredi kartı olan, harcamalarını yaparak düzenli ödeyenlere daha kolay kredi verir.

Eskiden bir kredi kartı kullanmadıysanız, bankalarda herhangi bir puanınız yoksa, sigortalı da değilseniz ne yazık ki üniversite öğrencisi ya da burs alan fark etmez kredi alma imkanınız çok azdır.

Öğrenci Kredisi Nasıl Alınır 2021? Şartları Neler?

Öğrenci Kredisi Nasıl Alınır 2023? Şartları Neler?

Bankalar sizin burslu öğrenci olmanıza bakmazlar. Eğitim veya başka bir nedenden krediye ihtiyacınız olabilir. Nasıl alınır sorusunun yanıtı aslında standart ihtiyaç kredisi başvuruları ile aynı şartları taşımaktadır.

Kredi şartlarının başında düzenli gelir yer alıyor. Üniversiteliyken burslu da olsanız yarı ya da tam zamanlı sigortalı işte çalışıyorsanız Ziraat Bankası ve diğerlerinden kolayca kredi çekebilirsiniz.

Kredi kartı olanlar daha şanslı. Yukarıda belirttiğimiz gibi, borçlarını düzenli ödeyenlerin kredi notu yüksek olur ve üniversiteli de olsalar kredi alabilirler.

Çok ihtiyacınız var, bursunuz da var ama kredi siciliniz çok iyi değil. O zaman sicili sağlam bir arkadaşınızı, akrabanızı kefil olarak göstermelisiniz.

iLGiNiZi ÇeKeBiLiR  Vakıf Bursu Alan KYK Bursu Alabilir mi?

Kredi çekmek istediğiniz bankada hesabınız varsa ve buradaki geçmişiniz iyiyse burs alsanız da öğrenci olsanız da kredi çekebilirsiniz.

Ziraat Bankası Öğrenciye Kredi Veriyor mu?
Ziraat Bankası Öğrenciye Kredi Veriyor mu?

Ziraat Bankası Öğrenciye Kredi Veriyor mu?

Ziraat bankası öğrencilere eğitim amaçlı kredi veriyor. Bu kredi tutarı 50.000 TL’ye kadar 3 yıl, 50 bin liranın üstündeki kredilere 2 yıllık vade yapıyor. Tabii, burada gelir belgesi göstermeniz önem arz ediyor.

Öğrenciye Eğitim Kredisi Veren Bankalar Listesi 2023

Burslu olan, KYK kredi alan öğrenciler de dahil olmak üzere bankalar eğitim veya ihtiyaç kredisi vermektedir. Güncel listemize göz atabilirsiniz. Tabii, yukarıda belirttiğimiz şartları sağlamanız gerekmektedir.

  1. Ziraat Bankası
  2. Halkbank
  3. Denizbank
  4. Yapı Kredi
  5. İş Bankası
  6. Ziraat Katılım
  7. Kuveyt Türk
  8. Albaraka Türk
  9. QNB Finansbank

Yukarıdaki bankaların güncel faiz oranları için ihtiyaç kredisi hesaplama aracımızı kullanabilirsiniz. Başvuru şartları ile ilgili ayrıntılı yazıyı da ekleyeceğiz.

Faizsiz Öğrenci Kredisi Var mı 2023?

Ne yazık ki bankalar masrafsız, faizsiz kredi vermiyor. Öğrenci olmanız da bir şey değiştirmiyor. Bu konuda çok araştırma yapan var ama 2023 yılı itibariyle böyle bir imkân sunan banka yer almıyor. Eğer olursa konuya eklenecektir.

Sık Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Bursu Olan Öğrenci Kredi Çekebilir mi 2023?

Burs olan öğrenci de kredi çekebilir ama sadece burs yeterli olmayabilir. Neticede geliriniz olmadan, kredi puanınız 0 ise bankalardan üniversite öğrencilerinin de kredi alma ihtimali düşüktür.

Üniversite Öğrencisi Kredi Çekebilir mi?

Üniversite öğrencilerinin kredi çekebilmesi için part-time ya da tam zamanlı çalışarak bir gelir göstermesi gerekir. Bu gelirin de 3-6 ay arasında devam ediyor olması lazım. Aksi takdirde kredi alma imkânınız çok düşük.

Faizsiz Öğrenci Kredisi

2023 itibariyle faizsiz öğrenci kredisi veren banka bulunmuyor. Böyle bir ihtimal de şu an düşük görünüyor.

iLGiNiZi ÇeKeBiLiR  Kredi Puanı Yükseltme Yolları 2023? 1-2-3 ayda Notu Artırma

Eğitim Kredisi Veren Bankalar

Eğitim kredisi ile ihtiyaç kredisi aslında kapıya çıkar. Genelde hesaplama yapılırken temel ihtiyaç kredisi faizleri baz alınır. ING, Ziraat, Halkbank, Kuveyt Türk bunlardan bazılarıdır.

Öğrenci Kredisi Nasıl Alınır?

Öğrenci kredisi almak için defalarca kez tekrarladığımız gibi geliriniz olmalı ya da kefil göstermelisiniz. İhtiyaç kredisi çekme şartları ile bahsettiğimiz kredi aynı hesaptır.

YORUMLAR YAZ