Ekomini Bayilik Veriyor mu? Alkol Zorunlu mu? 2023 Fiyatı

Ekomini Bayilik Veriyor mu? Fiyatı Ne Kadar? Alkol Zorunlu mu?

Ekomini Bayilik Veriyor mu? Fiyatı Ne Kadar? Alkol Zorunlu mu?

Ekomini bayilik: Yapı kullanım belgesinin bulunması gereken işlemler yoluna koyularak kontratlar yapılır.  Uygunluk yazısı yani mesafe yazısı bulundurularak dükkan kiralanır. Ekomini ekibi ve işletmecinin anlaşmaya vardığı dükkânın sahibi ile gereken belgeler hazırlanır. İşletme sahibi çalışma ve TAPDK ruhsatına başvurur.

Ekomoni bayilik almanın başlıca şartları

Eğer bayilik almak istiyorsanız bunun için en az 60-70 bin civarında bir meblağa ihtiyacınız vardır. Diyelim ki bu meblağa sahip değilsiniz o halde bayilik açmak için önünüzde büyük bir engel bulunmamaktadır.

Eğer bayilik açmak istiyorsanız bir başvuru yapılmazdan önce  Kurumlar tarafınca  belirlenen en az 30-35 metrekarelik bir alana sahip olmalısınız ya da kiralamış olmalısınız. Eğer ki mağazanız bu maddelere uymuyorsa size bayilik verecek kurum veya kurumlar tarafınca onaylanması gerekmektedir.

Öncelikle internet üzerinden başvuru yapmanız gerekmektedir. Bu dolduracağınız forumda kişisel bilgileriniz gibi kalıplaşmış şeyler istenmektedir. 

Bu yaptığınız başvuru sonrasında mağazanız için market olarak kullanılabilir belgesi almanız gerekmektedir ve daha sonra da kiraladıysanız eğer   mülk  sahibi ile Ekomini distribütörlerince sözleşme imzalanır. Daha sonra Ekomini distribütörlerince bayi sahibi ile anlaşma yapılarak bayilik süreciniz başlamış olur.

Ekomini Market kime ait?

Efes Pazarlama Dağıtım ve Ticaret tarafından kurulan ve hızlı tüketim malları sektöründe “faaliyet gösteren ‘Ekomini’ adlı market zinciri 71 ilde 705 şubeye ulaşmıştır.

Ekomini bayilik veriyor mu?

Ekomini yurt genelinde çoğaltılması amaçlanan marketler zinciridir. Ekomini mağazaları, franchise yapısı ile son derece iyi bir iş ve birikim fırsatı tanımaktadır. İş fikirleri bölümümüze göz atabilirsiniz.

iLGiNiZi ÇeKeBiLiR  KOSGEB Desteklenen Sektörler Nelerdir 2023? Nasıl Yararlanılır?

Ekomini ne satar?

Ekomini marketlerinde süt ve süt ürünleri üretimi, atıştırmalık ürünler ve kahvaltı ürünleri satılmaktadır.

Ekomini market bayilik Fiyatı 2023

Bu marketi açmak için bulunduğu yer ve kira gibi etkenlerin bu bayiyi açmak için gereken maliyetin içerisine katmakta fayda vardır. Lakin bu yıl içerisinde belirlenen bayilik tutarı minimum olarak 70 bin -150 bin TL civarında olmaktadır. Marketi açmak istediğiniz lokasyon ve kira gibi etkenleri bayilik açmak için belirlediğiniz tutarın içerisine katmakta  fayda vardır.  Lakin bu ücret sadece bayilik için olan ücrettir.

Ekomini bayilik yorumlar

Bazı yorumlar şu şekildedir;

“Üsküdar ferah mahallesinde fahiş fiyat uygulaması var geçen hafta bir adet selpak ® mendil aldım 5 TL ödedim bugün sadece sorma amaçlı gittim 3.5 TL dedi oysaki her yerde 1 TL eczaneden 1 TL’ye aldım bu fiyat farkını sorunca dövizden dedi. Şaka gibi ticaret Bakanlığına da şikayet ettim Üsküdar belediyesine de bilgi vereceğim beş katı fiyat farkı olmaz yazıklar olsun.

Ekomini market aylık kazanç

Dükkanın belirlenen maliyetinde dükkan için harcanmış olan tutalar da oldukça değerlidir. Dükkanın normal bir konumda ve nüfusun ortalama olduğu yerlerde aylık olarak kazanç bin TL civarındadır.

Bakkalların ekonomik olarak krizlerden de daha az hasar alması bu kazancın sürekli olmasını sağlamaktadır. Ekomini bayilik elbette ki illerde ve ilçelerdeki konuma ve nüfusa göre değişiklik göstermektedir. İllerde ortalama olarak 10 bin civarında bir kazanç elde edilirken ilçelerde ise bu kazanç üç bin civarındadır.

Ekomini alkol satmak zorunlu mu

Alkol firmalarının da çokça yardımı olduğu söylenen bu projelerden biri  “Ekomini” isimli marketler zinciri. Şu an Türkiye’de ortalama olarak 76 şehirde aktif olan  bu market projesinde, tekel bayileri ve büyük marketlerin tersine gece saat 22.00’a kadar alkol satışı yapmak serbesttir. Zorunluluk konusunda net bir bilgi yok, ama kimse sizi böyle bir şeye zorlayamaz. Ekomini açmak istiyorum linkinden formu doldurabilirsiniz.

iLGiNiZi ÇeKeBiLiR  Arıcılık Hibe Destekleri Nasıl Alınır 2023? 50 Kovana Kredi Çıkar mı?
sık sorulan sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Ekonomi Bayilik Fiyatı

Ekonomi bayilik için gerekli evrakları hazırlamadan önce fiyatı merak etmiş olabilirsiniz. 2023 fiyatı için miminum 50 bin TL gibi bir bütçeye ihtiyacınız olacak.

Ekomoni Alkol Satmak Zorunlu mu?

Ekomini marketlerde gece 22’ye kadar alkol satışı yapılabilir. Eğer alkol satmak istemiyorsanz tabii ki zorunlu değil ama kar marjınız ciddi oranda düşecektir.

YORUMLAR YAZ