Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2023! PTT Veriyor mu?

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2023 PTT Veriyor mu?

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2023 PTT Veriyor mu?

Ev hanımlarına kredi şartlarının ne olduğu ile alakalı durumlara bağlı olarak kefil talep edilebilmektedir. Her bankanın belge talebinde bulunması söz konusu olamaz. Özellikle internet üzerinden kredi başvurularında zorlayıcı ve baskıcı taleplerde bulunulmamaktadır.

Bazen kredi notunun düşük olduğu zamanlarda ek taleplere karşılaşmak oldukça mümkündür. Çalışmayan ev hanımlarına kredi veren bankaların sayısı az. Sizin ödeme alışkanlıklarınız, kredi puanınız önemli. PTT biraz daha esnek davranıyor.

PTT ev hanımlarına kredi veriyor mu?

PTT yaptığı kampanya açıklamasında ev hanımı, öğrenci, emekli ve çalışanlara bankalardan kredi çekemeyen müşterilere kısa mesaj atarak ve PTT şubelerinden 50 bin TL 36 ay vadeli nakit vereceğini duyuruda bulundu. İhtiyaç sahibi olan müşterilerine PTT’den kredi çekebilme fırsatları vermektedir. PTT tarafınca 36 ay vadeli 50 bin TL nakit verileceğine dair ilan edildi!

 İhtiyaç sahibi müşteriler 50 bin TL’ye kadar aldıkları bu ödemeler ile isterlerse borç kapatabilecek dilerlerse de acil ihtiyaçlarını giderebileceklerini duyurdu.

Aktif Bank ve PTT tarafından yapılan anlaşma ile sunulan bu kredi kampanyasında banka koşullarına uygun olan kredi notu da düşük olan vatandaşlar 18 yaşını doldurup büyük olmaları halinde ihtiyaç kredisi başvurusunu yapabilecekler.

Çalışmayan ev hanımları kredi çekebilir mi?

Ev hanımları kredi kullanabilmeleri için banka kredi notu büyük önem arz etmektedir. 1100 ve üzerinde kredi notu olan ev hanımları kredilerini banka şubelerinden hareket edebilirler.

iLGiNiZi ÇeKeBiLiR  E-Devlet Hibe Kredi Başvurusu – Tarım ve Ticaret Bakanlığı Hibeleri

Ayrıca banka hesabı olan ev hanımları da mobil uygulama vasıtası üzerinden istedikleri zaman başvuru yaparak kredilerini kullanabilir. Mobil uygulama ve mesaj ile kredi kullanmak için ilk önce onay almanız gerekmektedir.

Ev hanımlarına ne kadar kredi veriyor?

Ev hanımları için 3 banka birleştirildi. 35 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi verebilmektedir. Ev hanımları için 3 banka birleştirilip 35 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi kampanyası başlatıldı.

Ev hanımlarına daha faydalı olmak için 3 banka birleşti. 35 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi vereceklerini duyurdular.  Ev hanımları için 3 banka birleştirilip 35 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi kampanyası başlatıldı.

Ev hanımı olan kadınlara bankalar üzerinden 36 ay vadeye kadar 35.000 TL kredi verileceği bugün an itibariyle duyuruldu.

Ev hanımı olup banka kredi notu yüksek olan kişiler artık bankalardan kredi kullanabilecekler özellikle ihtiyaç kredisi ve kredi kartı başvurusu yapmak isteyen ev hanımları bu kredileri kullanarak kredi notunu yükseltebilir ve daha ileride daha yüksek limitlerde de kredilerini kullanabilirler. 

Ev hanımları kredi kullanabilmeleri için banka kredi notu önem arz etmektedir. 1100 ve üzerinde kredi notu olan ev hanımları kredilerini banka şubelerinden kullanabileceklerdir.

Ayrıca banka hesabı bulunan ev hanımları da mobil uygulama vasıtası ile istedikleri zaman başvuru yaparak kredilerini kullanabilir. Mobil uygulama ve SMS ile kredi kullanmak için ilk önce onay almaları önceliktir.

PTT ev Hanımlarına kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

PTT ve aktif Bank ortaklığında başlatılan Bu kampanyada ev hanımı olan ve 25 bin TL’ye kadar kredi onay almak isteyen vatandaşlar cep telefonlarının mesaj kısmından SMS atarak veya en yakın PTT şubesine giderek başvuru da bulunabilirler.

Yapılacak olan başvuruda sizin kimlik numaranız üzerinden sorgulama yapılacaktır ve bu sorgulaması sonucunda netice olarak geri döner. Kredi kullanacak olan kişiler kredi başvurusu yaptıktan sonra ihtiyaç kredisi almış olmaları durumunda 36 ay vadeye kadar ödeme tablosu oluşturarak uzun vadelerle kredi kullanma şansı sunuluyor.

iLGiNiZi ÇeKeBiLiR  Kredi Kartı Teslim Süresi Kaç Gün? 2023

PTT ev hanımlarına ne kadar kredi veriyor

PTT ihtiyaç kredisi kampanyasına katılım sağlamak istiyorsanız ve başvurunuzu gerçekleştirmek amacınız varsa hemen cep telefonu numaranızı üzerinden kredi yazın boşluk bırakın ve t.c. kimlik numaranızı yazarak aktif Bank kolay kredi kampanyasına katılım sağlayın. Başvuru yaptıktan sonra sizleri değerlendirmeye alacak olan aktif Bank sonucunu 10 dakika içerisinde mesaj atmış olduğunuz cep telefonuna kısa mesaj gönderecektirler.

Bankalar tarafından finansman sağlanan mevcut gruplardan bir tanesi de ev hanımları grubudur. Ev hanımı grubu da, öğrenciler gibi düzenli gelir sahibi olmayan kişiler bankalar tarafından dezavantajlı olarak ifade edilmektedir. Ev hanımlarına kredi verilmez demek bu noktada doğru olmayacaktır kesinlikle. Çünkü bankalar belirli şartları yerine getirmeleri dâhilinde ev hanımlarına kredi vereceklerini duyurdular.

Bankaların kredi başvuruları için müşterilerinden talep ettikleri bir takım evraklar bulunmaktadır. Bu evrakların başında gelir belgesi geliyor. Kredi çekebilmek için ilk şart bankalara düzenli gelir sunmaktır. Ev hanımları çalışmadıklarından dolayı düzenli gelire sahip olan kişiler olarak ifade edilmezler.

Fakat herhangi bir ek gelirlerinin olması durumunda bireylerin kredi çekmeleri oldukça mümkün olmaktadır. 50.000 TL’ye kadar kredi veriyor, bu maksimum tutardır, daha düşük miktarlarda krediler çıkabilir.

sık sorulan sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev hanımlarına kredi olanağı tanıyan bankalar yine de kredi notuna bakacaklardır. Bu yüzden sigortasız olmak büyük dezavantajdır. Bazı bankalar bu konuda sertken PTT daha esnek davranabiliyor.

PTT Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Veriyor mu?

PTT 50 bin TL’ye kadar kredi imkanı sunuyor. Ama bunun için yine de güvence isteyebilirler. Neticede ev hanesinin geliri de önemli. Aylık taksitleri ödeyecek kadar geliriniz olmaması durumunda kredi almanız zor olacaktır.

YORUMLAR YAZ