Harçlık Avans Tanımlı Değil Ya da Tanımlı Ne Demek?

Harçlık Avans Tanımlı Değil Ya da Tanımlı Ne Demek? (Ziraat – KYK)

Harçlık Avans Tanımlı Değil Ya da Tanımlı Ne Demek? (Ziraat – KYK)

Harçlık Avans tanımlı değil uyarısı alıyorsanız Ziraat Bankası KYK başvuru sırasında avans isteğinizi belirtmemiş olabilirsiniz. Eğer harçlık avans, kredi de istiyorum gibi işaretlemeleri yaptığınız halde tanımlı değil diyorsa o zaman bizzat şubeye giderek tanımlı hale getirmeniz gerekir.

Harçlık avans tanımlı demek de başvuru sırasında bütün koşulları yerine getirmişsiniz ve size KYK öğrenim krediniz, bursunuz tutarında avans tanımlanmış demektir.

Harçlık Avans Tanımlı Ama Kullanamıyorum? (Ziraat KYK) Ne Yapmalıyım?

Ziraat Harçlık avans tanımlı ama kullanamıyorum sorununun farklı nedenleri vardır. İlk olarak müşteri hizmetlerini arayarak durumu öğrenin. Tabii, tanımlı olan hesabı kullanmak için bizzat şubeye gitmeniz de gerekebilir.

Eğer daha önceden harçlık avansınızı kullanabildiğiniz halde sonrada kullanıyorum diyorsanız o zaman kredi borcunuzu düzenli ödemediğiniz anlamına da gelir.

Harçlık avans kullanamama nedeni teknik sorunlara bağlı da olabilir. Bu sorun çok kısa sürebileceği gibi 1 günden fazla sürme ihtimali de vardır. Müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

Harçlık avans tahsilatı ne demek yazımıza göz atabilirsiniz.

ziraat bankası şubelerini gösteren bir görsel
Ziraat Bankası Harçlık Avans tanımla yolları

Harçlık Avans Tanımlama Yapmak İstiyorum (Ziraat KYK)

Harçlık avans tanımla işlemi ne yazık ki online şekilde yapılamıyor. Ziraat Bankasına giderek sıra numarası alın, bireysel müşteri hizmetlerine avans tanımlama işlemi yapmak istediğiniz söyleyin.

Buradaki linke tıklayarak (https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bize-ulasin/sube-ve-atmler) en yakın Ziraat Bankası şubesine gidebilirsiniz.

Harçlık avans tanımlama hakkı sadece KYK öğrenim kredisi ve burs alan öğrencilere verilmektedir. Hesap kesim ücreti, faiz yoktur. Sadece harcadığınız tutarı ödersiniz. Burs veya kredi yattığında otomatik olarak kesilir.

Harçlık avans açtırma sonrası aylık burs – kredi miktarı kadar para tanımlanır. Eğer bütün tutarı harcarsınız nakit çekecek bir paranız kalmayabilir.

iLGiNiZi ÇeKeBiLiR  Açıköğretim (AÖF) Öğrencileri KYK Bursu Alabilir mi?

YORUMLAR YAZ