2023 2024 KYK Yurt Başvuru Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

2023 2024 KYK Yurt Başvuru Sonuçları Açıklandı! Nasıl Öğrenilir?

2023 2024 KYK Yurt Başvuru Sonuçları Açıklandı! Nasıl Öğrenilir?

2023 2024 eğitim yılı için GSB KYK yurt başvuru sonuçlarını açıkladı. Öğrenmek için e-devlete giriş yapmalısınız.

Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB), 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı için Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurt başvuru sonuçlarını açıkladı. Bu heyecan verici haberi Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, kendi samimi sözleriyle duyurdu.

Bakan Bak, gençlere seslenerek şunları söyledi: “Sevgili Gençler; Yurt yerleştirme sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz! Bu yıl, tarihimizin en yüksek başvuru talebini aldık, ancak %87’lik ilk yerleştirme oranıyla yeni bir rekor kırdık! Sizleri ailemize ve yuvanıza hoş geldiniz diyoruz!”

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın açıklamasına göre, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı’na ilk kez katılan yükseköğretim öğrencileri ile halihazırda bir yükseköğretim programında okuyan ön lisans, lisans, özel yetenek, ek kontenjan, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin yurt başvuruları sonuçlandı.

KYK yurt başvuru sonuç ekranını gösteren görsel
kyk yurt başvuru sorgulama ekranı

2023-2024 KYK Yurt Başvuru Sonuçları nasıl sorgulanır?

Sonuçlarınızı öğrenmek için e-devlet platformunu kullanabilirsiniz. Başvurunuzu eksiksiz dolduran öğrenciler, sonuçlarına erişebilirler.

KYK Yurt Başvuru Sonuçları İçin Sorgulama Linki: Buraya Tıklayarak Sorgulama Yapabilirsiniz

Kazananlar kayıt işlemlerini nasıl yapacak?

KYK’ya bağlı yurtlara yerleşmeye hak kazanan öğrenciler, belirtilen tarihlerde bu adres üzerinden kayıtlarını gerçekleştirebilirler. Ayrıca, kazandıkları yurda şahsen giderek de kayıt yaptırma imkânına sahiptirler.

kyk yurt odalarını gösteren bir görsel
kyk yurt ücreti ne zaman ödenir 2023 2024

KYK yurt ücretleri ne zaman ödenir?

 İlk kayıt ücreti ödendikten sonra, yurt ücreti içinde bulunulan ayın son günü saat 23.00’e kadar ödenmelidir. Eylül ayı yurt ücretlerini ödeme süresi ise 15 Eylül saat 23.00’e kadar uzatılır. Bu tarihi kaçıran öğrencilerin kayıtları maalesef silinir. KYK yurt ücretleri ne kadar 2023 2024 yazımızı mutlaka inceleyin.

YORUMLAR YAZ