Papara Kart Kredi Kartı mıdır? Black ve Lite Card 18 Yaş Altı Alabilir mi? Yaş Sınırı Var mı?

Papara Kart Kredi Kartı mıdır? Black ve Lite Card 18 Yaş Altı Alabilir mi? Yaş Sınırı Var mı?

Papara kart kredi kartı mıdır yoksa banka kartı mı? Hangi bankaya bağlı olarak çalışmaktadır? Mastercard mı yoksa Visa alt yapısını mı kullanıyor? Lite ve Black Papara Card nedir, ne işe yarar? 18 yaş altı papara kart alabilir mi? Papara kart yaş sınırı var mı?

Papara Kart Kredi Kartı mıdır yoksa Banka Kartı mı?

Papara kart kredi kartı değildir. Banka kartı mantığı ile çalışır. Kart içerisine ne kadar para yüklerseniz o kadar harcama yapabilme hakkına sahipsiniz. Yani ön yüklemeli card sistemidir. Kredi kartı geçen her yerde de kullanılır.

Papara Black Card ve Lite Kart Nedir? Ücretli mi?
Papara Black Card ve Lite Kart Nedir? Ücretli mi?

Papara Black Card ve Lite Kart Nedir? Ücretli mi?

Papara Black Card ücretsiz, Lite Kart ise ücretli şekilde sipariş verilebilen kart türleridir. Papara Black Card versiyonu için Aylık kart ücreti de ödemek zorunda kalmazsınız.

Papara Black Card Nedir? Özellikleri Kredi Kartı mıdır? Yaş Sınırı

Papara black card ve diğer tüm kartları kredi kartı değildir. Ön ödemeli kart sistemi yani banka kartıdır. Papara kartlar ile alışveriş yapılabilir. Papara black kart yaş sınırı 13’tür.

 1. Ücretsizdir,
 2. Aylık kart aidatı yoktur,
 3. Dünya’nın her yerinde geçerlidir,
 4. Cashback ile nakit kazanma imkanı sunar,
 5. Bütün banka ATM’lerinden Papara Black kartınıza para yatırabilirsiniz,
 6. Her ay 500 liraya kadar ücret ödemeden para çekme şansına sahip olacaksınız.
 7. Temassız özelliğini kullanmak için ilk alışverişinizi şifreli yapmanız yeterli, ikinci alışverişte temassız özelliği aktif hale gelecektir.

Papara Lite Card Nedir? Özellikleri Kredi Kartı mıdır? Yaş Sınırı

Papara Lite Card da diğer ürünleri gibi kredi kartı değil, banka kartıdır. Yaş sınırı yine 13’tür. Papara kartlar ile alışveriş yapılabilir.

 1. Papara lite kart ücretlidir.
 2. 5 TL ücret kartınız aktif hale geldikten sonra hesabınıza yatırılır.
 3. Black kart gibi aylık ücret ödeminize gerek yoktur. Hesap işletim veya aidat ücreti alınmaz.
 4. Bütün Dünya’da kullanılabilir ve bankamatiklerin hepsinden para yatırılır.
 5. İlk alışveriş şifreli, sonraki alışverişlerde temassız özelliği aktiftir.

Papara Black Kart ve Lite Card Nasıl Alınır 2022? Resimli Anlatım

Papara üzerinden Black ya da Lite Card almak isterseniz ilk olarak sisteme üye olmanız gerekiyor. Resimli anlatım adımlarını takip edebilirsiniz.

Papara Hesabı Nasıl Açılır Resimli Anlatım 2022

papara black card hesabi nasil acilir
papara black card hesabi nasil acilir

Papara linkine tıklayarak ana siteye giriş yapın. Karşınıza yukarıdaki gibi bir ekran gelecek. Papara hesabı aç linkine tıklayın.

papara hesabı açma resimli anlatım
papara hesabı açma resimli anlatım

Linke tıkladıktan sonra karşımıza “Hoşgeldin” yazan bir ekran çıkacak. Burada dilerseniz telefon numaranızla, isterseniz Google ve Facebook hesaplarınızla kayıt olabilirsiniz.

papara account
papara account

Bu aşamada isim, soyisim, telefon numrası ve şifre oluştur formunu dolduruyoruz. Kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız kutucuğu tıklayabilirsiniz. Gerekli bilgileri doldurduktan sonra Papara’ya kayıt olduğunuz mail adresine onay e postası gelecek. Onay işlemlerini tamamlayın.

Papara Black Card Nedir, Nasıl Alınır? Yaş Sınırı var mı? Başvuru Resimli Anlatım

Papara black card, bir nevi banka kartıdır. Yüklediğiniz kadar harcarsınız. Black kart ücretli değildir. Papara yaş sınırı vardır ve 13’tür. Papara kart üst yaş sınırı için kartın renkleri ve özellikleri önemli değildir. Papara internet sitesinden başvurusunu resimli olarak anlatacağım.

papara black kart nasil alinir başvuru
papara black kart nasil alinir başvuru

Papara hesabı açma işlemi tamamlandıktan sonra şifremiz ile sisteme giriş yapıyoruz. Telefonunuzu yanınızda bulundurun, SMS onayı olmadan giriş yapamazsınız. Yukarıdaki görseldeki gibi Papara card alanına tıklayın. Ekranın sol kısmında; Papara black card, Papara Lite Card, Hayalet kart, Sanal Kart, Papara Edu, Metal kart gibi seçenekler çıkacak. Black kart alanına geldikten sonra sayfayı aşağı indirin.

papara black card alma
papara black card alma

Bu alanda bize Papara Black Card özelliklerini gösteriyor. Bu kart ücretsizdir. Black Card İste alanına tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir alan gelecek.

papara black card başvuru formu
papara black card başvuru formu

Bu alanda karşımıza İl, ilçe, mahalle ve açık adres alanı var. Eksiksiz şekilde doldurduktan sonra devam butonuna tıklıyoruz.

papara black card onay ekranı
papara black card onay ekranı

Papara black card nası alınır? İşmemizin son aşamasına geldik. Devam dedikten sonra sistem bize kart ücreti, yurt dışı masrafları, ATM-Bankamatik para çekme koşulları gibi genel özelliklerinden bahsetmiş. Onayla butonuna bastıktan sonra Papara black card tanımlı adresinize gönderilir.

Papara Lite Card Nedir, Nasıl Alınır? Resimli Anlatım

Papara lite card, black card gibi ana siteden başvuru şeklinde alınmıyor. 5 TL ücretle belirli satış noktalarından alınabilir.

papara lite card satış noktaları
papara lite card satış noktaları

Yukarıkida satış noktalarına giriş yaparak arama alanına lite card yazarsanız satın alabilirsiniz. Hepsiburada üzerinden satın almak için tıklayın.

papara lite card
papara lite card tanımlama

Satın alma işlemi gerçekleşip kart adresinize geldikten sonra Papara üzerinden onaylamanız gerekiyor. Hesabınıza giriş yapın ve yukarıdaki resimdeki Papara card bölümüne tıklayın. Burada yine karşınıza bazı kartlar gelecek. Sağ ok tuşuna tıklayarak Lite card yazan alana gelin. Sayfayı aşağı indirin ve “Lite Card Tanımla” yazan yere tıklayın.

papara lite card tanımlama işlemi
papara lite card tanımlama işlemi

Lite Card tanımla dedikten sonra karşımıza yukarıdaki gibi ekran çıkacak. Satış noktalarından temin ettiğimiz, adresimize gelen kart üzerindeki 16 haneli kart numarasını yazın. Son kullanma tarihini ay ve yıl olarak girin. Güvenlik kodunu da yazdıktan sonra aktive et butonuna tıklayın. Artık sizin de Papara lite kartınız var. Ödemiş olduğunuz 5 TL de bu kart içerisine yatacak.

Papara Black veya Lite Card bir kredi kartı değildir ama kredi kartının geçtiği, kullanıldığı her alanda kullanılır. Sadece önceden yükleme yapmalısınız ve taksitli işlemlerde kullanamazsınız. Mastercard ve Visa alt yapısı ile güvenle her noktada kullanılır.

Papara Kart ile İlgili Sık Sorulan Sorular ve Cevapları

Papara Nedir Ne İşe Yarar?

Papara bir dijital cüzdan hesabıdır. Fiziksel kartlar alarak da kullanılan bir hesaptır. Banka hesabı mantığı ile çalışan, para gönderme, alma, alışveriş yapmaya yarar.

Papara Mastercard mı yoksa Visa mı?

Papara kart hem Mastercard hem de Visa üye sistemine kayıtlı bir kuruluştur. 2016 senesinden bu yana aktiftir. BDDK denetimine tabidir.

Papara Kart 18 Yaş Altı Alabilir mi? Papara Yaş sınırı

Papara kart 18 yaş altı kişiler alabilir. Lakin 18 yaş üstüne nazaran kısıtlamalar mevcuttur. Herhangi bir Papara adresine veya diğer bankalara havale-eft limiti 1.250 TL ile sınırlıdır.

Papara Kart Hangi Bankalarda Geçerlidir? Anlaşmalı Bankalar Listesi

Papara kartlar bütün bankamatiklerde geçerlidir ve para çekilir. Anlaşmalı bankalar listesi aşağıdaki gibidir.

 1. QNB Finansbank
 2. Garanti BBVA
 3. Yapı Kredi Bankası
 4. Vakıfbank
 5. Akbank
 6. Türkiye Finans Katılım Bankası
 7. Ziraat Bankası
 8. İş Bankası

Yukarıdaki bankalar dışında yeni anlaşmalar da olabilir.

Papara Kart Hangi Bankaya Bağlı?

Papara kart hiçbir bankaya bağlı değildir. Bunu bir nevi sanal kart gibi de düşünebilirsiniz. İçerisine para yükleyerek fiziksel olarak, banka kartı gibi kullanabilirsiniz. Online olarak bilgisayardan veya mobilde para transferini hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Papara Kartta Temassız Özelliği Mevcut mu?

Papara kart ilk alışverişlerden sonra temassız özelliği olan bir karttır. Papara card kredi kartı değildir ama kredi kartı özelliklerini taşır. Sadece size limit sunmaz, ne yüklerseniz onu harcarsınız.

Papara Kart Yasal mı Güvenilir mi?

Papara kart oldukça güvenilir ve yasal bir sistemdir. BDDK tarafından denetlenmektedir. Hesaplara giriş çıkış yaparken SMS onayı ister, böylece 3. Taraf kişilerin hesabınızı ele geçirmesi zorlaşır.

Ayrıca çok hızlı bir para gönderme servisidir. Mobil uygulamadan saniyeler içerisinde para gönder ve al işlemi yapılır. Banka hesabınıza çektiğiniz paralar da saniyeler içerisinde yatmaktadır.

YORUMLAR YAZ
 • Hüseyin2 sene önce
 • Oyun oynamak