Temizlik Şirketi Kurmak için Neler Gerekiyor? (2023)

Temizlik Şirketi Kurmak için Neler Gerekiyor 2023? Malzemeler neler?

Temizlik Şirketi Kurmak için Neler Gerekiyor 2023? Malzemeler neler?

Temizlik şirketi kurmak istiyorum, neler gerekiyor diyenlere iş fikirleri kategorimizde bu yazıyı tavsiye ediyoruz. Pazar sektöründe payı her geçen gün büyüyen temizlik sektörü girişimcilerin dikkatini çekmeye devam etmektedir.

Temizlik şirketi açmak istiyorsanız lafı uzatmadan işinize yarayacak bilgiler için yazımızı okumanızı ve diğer sayfaları ziyaret edip gerekli notlar almanızı tavsiye ederiz. 

Temizlik şirketi kuruyorsanız öncelikle iyi, güven veren sağlam bir isme ihtiyacınız var. Temizlik işinde, özellikle ev temizliği kapsamında güven her şey demektir.

Temizlik şirketi başlangıç maliyetleri şöyledir: Kurulum için gerekli yasal ücretler, pazarlama giderleri, temizlik ekipmanları, personeller için formalar, ofisinizde çalışabilmeniz için mobilyalar, en az bir bilgisayar, bir mobil, bir sabit hat telefon, mobilyalar ve temizlik personellerini ve malzemeleri taşımak için bir araç gerekmektedir.

Pazarlama giderlerini broşür, kartvizit, sosyal medya reklamları, google arama motoru reklamları ve görsel reklamları kendi bünyesinde barınmaktadır. Reklamlara ayırabileceğiniz bütçe ne kadar çok olursa büyüme hızınız o kadar yüksek olacaktır. Personel maliyetiniz en büyük kalemlerinizden olacaktır.

Eğer personeller için ödediğiniz ücreti küçük tutarsanız iyi ve çalışkan personelleri elinizde tutmanız çok zor ve güç olacaktır. Piyasanın biraz üstünde bir ödeme yaparak personelleri kendinize bağlama payınız yüksek olacaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=e9WDjJmE-Js

Temizlik şirketi kurmak için gerekenler

İnşaat temizlikleri ve boş evlerde kullanılmak üzere bulunan büyük, profesyonel bir sulu-kuru elektrikli süpürge, zemin cila makinesi ve fazla yer tutmayan merdivenlere ihtiyacınız olacaktır.

Personellere vereceğiniz formalar daha kurumsal bir firma görüntüsünü sağlamanız için önemlidir. En sonda da aracında şirketin logosuna yer vermeniz yine kurumsal kimliğinizi tamamlayacaktır.

iLGiNiZi ÇeKeBiLiR  KOSGEB Desteklenen Sektörler Nelerdir 2023? Nasıl Yararlanılır?

 İlk ay yoğun olarak bir şekilde işi kurmak için çalışmanız gerekiyor. Resmi işler biraz fazla vaktinizi kesin alacaktır. Şirketle ilgili yasal konular ve muhasebe ile ilgili olan konuların yanı sıra ofis için gerekli malzemeleri satın alacak ve yerleştireceksiniz.

Ofisiniz fiziksel olarak hazır olduğundan emin olduğunuz vakit çalışanlarınız için bir prosedür geliştirmelisiniz. (Mesaileri kaç saat? Ne kadar ücret alacaklar?

Sonra çalışan insanlar için eğitim planını hazırlamanız gerekiyor. Bu planı hazırlamak zaman alacağı için temizlik şirketi kurma kararı verdiğiniz an itibariyle bir eğitim programı hazırlamalısınız.

Ayrıca üzerine pek düşülmeden dar zamanda hazırlanmış bir program pek işinize yaramayacaktır. Temizlik personellerinin işe alım sürecinde birçok personel kişiler ile görüşmeniz gerekmektedir. temizlik şirketi kurmakla ilgili forum yazılarına bakabilirsiniz.

Aralarından en iyilerini ve yeteneklilerini belirleyip ekibinizi oluşturduktan sonra ekibinizi daha önce hazırladığınız eğitim programına tabii tutmalısınız. Unutmayın ki, müşterileriniz para verip hizmet satın aldıkları için profesyonel bir temizlik hizmeti bekliyordur.

Bu beklentiler çok karşılandıkça kulaktan kulağa reklamınız yapılacaktır. İstikrarlı bir şekilde büyümeye paralel olarak temizlik ekibinizi de büyütmelisiniz.

Öncelikle nasıl bir şirket olacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Sizin tabi en çok merak ettiğiniz şeyler: temizlik şirketi maliyeti, temizlik şirketi giderleri, temizlik şirketi kurmak kaç para gibi sorular olmalı. (İş yeri, dükka açmak için gerekli belgeler yazımıza göz atabilirsiniz.)

Temizlik şirketi malzemeleri nelerdir?

temizlik sirketi malzemeler

Ev temizliğinde tercih edilen en temel temizlik malzemesi, çamaşır suyu olarak kabul edilmektedir. Oldukça güçlü bir malzeme olduğu için dikkatle kullanılmasına önem verilmektedir.

Çamaşır suyu, öncelikle olarak banyo ve tuvalet temizliğinde tercih edilmektedir. Zararlı mikroorganizmaları öldürüp yok eden temizlik malzemeleri arasında yer almaktadır. Bu özelliği sayesinde hijyen bakımından oldukça yüksek bir performans sergilemektedir.

iLGiNiZi ÇeKeBiLiR  Ekomini Bayilik Veriyor mu? Fiyatı Ne Kadar? Alkol Zorunlu mu?

 Yağ sökücü de çamaşır suyu kadar bilindik olarak tercih edilen temizlik malzemeleri arasında yer almaktadır. Mutfakta sıklıkla kullanılan bu malzeme de güçlü bir karışım olarak büyük etkiye sahiptir.

Çoğu temizlik aracında olduğu gibi cilt ile direkt temastan kaçınılması gerekir ve uzun süre havasının solunmamasına dikkat edilmelidir.  Böylelikle yaşam alanı temizliği boyunca karşılaşılabilecek olası kazaların önüne geçilmiş olacaktır.

Ev temizliği fiyatları ne kadar?

Saatlik olarak temizlik, bu süre içinde temizlik bitmediği takdirde 40 dakika daha devam ediyor ve en geç 17.40’ta temizlik bitiyor.

Günlük ev temizliğine ek olarak duvar silme, koltuk silme, dolap içlerini silme, cam balkon camlarını silme gibi ek temizlik hizmetleri de istediğinizde gönderdiğimiz personel sayısında artma olacaktır. İki temizlik personeli 360 TL, üç temizlik personeli 525 TL olarak ücret almaktadırlar. Bu ücretler günümüz şartlarında sürekli değişmektedir. İllere, evin büyüklüğüne göre de değişebilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Temizlik Şirketi Kurmak için Gerekenler

Ofisiniz için gerekli malzemeleri tamamlayın, temizlik malzemeleriniz eksiksiz olsun, çalışanlarınızın eğitimli olması önemlidir. Logonuzu hazırladıktan sonra kullanacağınız araçlara da logoyu yapıştırmalısınız. Ayrıntılar makalemizde.

Temizlik Şirketi Malzemeleri

Maske, galoş, siperlik, kova, paspas, sağlığa zarar vermeyen deterjanlar, fırçalar, bez… Bu malzemeler çeşitlendirilebilir. Ne kadar büyük şirket kuracağınıza bağlıdır.

YORUMLAR YAZ