Yakın İzleme Pazarı Hisseleri Nelerdir? 2023

Yakın İzleme Pazarı Hisseleri Nelerdir?

Yakın İzleme Pazarı Hisseleri Nelerdir?

Yakın İzleme Pazarı hisseleri, borsada işlem gören ancak ana pazar veya büyük pazar olarak adlandırılan düzenli pazarda işlem görmeyen şirketlerin hisse senetlerinin alınıp satıldığı ikincil bir pazardır.

Ana pazarda listelenme kriterlerini sağlayamayan veya belirli nedenlerle ana pazardan çıkarılmış şirketlerin hisse senetleri, gözaltı pazarında işlem görür.

Yakın İzleme Pazarı (YİP), bazı ülkelerde “ikinci bölüm,” “ikinci pazar,” “alternatif pazar,” veya “gelişen işletmeler pazarı” gibi farklı adlarla da anılabilir. Bu tür pazarlar, genellikle büyümekte olan veya küçük şirketlerin sermaye sağlamak, likidite oluşturmak ve yatırımcı tabanını genişletmek amacıyla kullanırlar.

Ana pazarlara göre daha az düzenleyici gerekliliklere sahip olabilir ve daha düşük sermaye değerlemelerine sahip şirketlerin yatırımcılar tarafından alınıp satıldığı bir platformdur.

Bu pazarlar, yatırımcılara, büyüme potansiyeli olan şirketlere erken aşamada yatırım yapma fırsatı sunar, ancak aynı zamanda daha yüksek risk içerir.

Yakın İzleme Pazarı (YİP), yatırımcıların ve şirketlerin ana pazarda yer almak için gerekli tüm gereklilikleri karşılayamadığı durumlarda finansal piyasalara erişimi sağlamak için önemli bir araç olabilir.

Bu tür pazarlarda işlem yaparken, yatırımcıların ek riskleri anlamaları ve uygun araştırmaları yapmaları önemlidir. Yatırımcılar, gözaltı pazarındaki hisse senetlerinin daha düşük likiditeye ve daha yüksek fiyat oynaklığına sahip olabileceğini göz önünde bulundurmalıdır. Ana pazar yıldız pazar farkı (https://www.kredikyk.com/ana-pazar-yildiz-pazar-farki/) yazımıza göz atabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=pWA1kVxdI_I

Yakın İzleme Pazarı Hisseleri Nasıl Alınır ve Satılır?

Aracı Kurum Seçimi: Öncelikle, gözaltı pazarı hisselerini alıp satmak için bir aracı kurum seçmeniz gerekmektedir. Bir aracı kurum, borsada işlem yapmanıza olanak tanıyan aracı bir platform sağlayacaktır.

iLGiNiZi ÇeKeBiLiR  Halka Açıklık Oranı Nedir?

Çoğu ülkede birçok aracı kurum bulunmaktadır, bu nedenle komisyon ücretleri, araştırma desteği, kullanıcı dostu arayüz gibi faktörleri göz önünde bulundurarak kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz.

Hesap Oluşturma: Aracı kurumu seçtikten sonra, onların web sitesi üzerinden çevrimiçi bir hesap açmanız gerekecektir. Hesap açma süreci, kimlik doğrulama ve gerekli bilgilerin sağlanması gibi adımları içerebilir.

Fonlama: Hesabınızı oluşturduktan sonra, hesabınıza fon eklemeniz gerekecektir. Bu, hisse senetleri almak için kullanacağınız parayı hesabınıza yatırmanız anlamına gelir. Aracı kurumun kabul ettiği farklı ödeme yöntemlerini kullanarak hesabınızı fonlayabilirsiniz.

Hisse Senetlerini Seçin: Gözaltı pazarında işlem gören hisse senetlerini seçmeniz gerekmektedir. İlgi duyduğunuz veya araştırdığınız şirketleri inceleyerek yatırım yapmak istediğiniz hisse senetlerini belirleyebilirsiniz.

Emir Vermek: Hisseleri almak veya satmak için emir vermeniz gerekecektir. Almak istediğiniz hisse senedi için “alış emri” ve satmak istediğiniz hisse senedi için “satış emri” verebilirsiniz. Bu emirleri, aracı kurumun işlem platformu üzerinden kolayca verebilirsiniz.

İşlemi Tamamlayın: Emirleriniz gerçekleştiğinde, alım veya satım işleminiz tamamlanacaktır. Hesabınızda satın aldığınız hisse senetlerini görebilir ve tutabilir veya satış yaptığınızda elde ettiğiniz parayı çekebilirsiniz. Yeni hisse pazarı nedir? (https://www.kredikyk.com/yeni-hisse-pazari-nedir/) yazımız ilginizi çekebilir.

Unutmayın ki hisse senedi alım satımı risk içeren bir faaliyettir ve yatırımlarınızın değeri artabilir veya azalabilir.

Yatırım yapmadan önce piyasaları ve seçtiğiniz şirketleri iyi bir şekilde araştırmanız, riskleri anlamanız ve yatırım hedeflerinize uygun bir strateji belirlemeniz önemlidir. Eğer finansal konularda yeterli bilgiye sahip değilseniz, bir finansal danışmanla çalışmak size yardımcı olabilir.

bir kadın bir adam ve bilgisayar olan görsel
Yakın izleme pazarı hisseleri listesi

Yakın İzleme Pazarı Hisseleri 2023 (Gözaltı Pazarı)

 1. ATSYHATLANTİS YATIRIM HOLDİNG A.Ş.
 2. BRKOBİRKO BİRLEŞİK KOYUNLULULAR MENSUCAT TİCARET VE SANAYİ A.Ş.
 3. BRMENBİRLİK MENSUCAT TİCARET VE SANAYİ İŞLETMESİ A.Ş.
 4. CASACASA EMTİA PETROL KİMYEVİ VE TÜREVLERİ SANAYİ TİCARET A.Ş.
 5. DIRITDİRİTEKS DİRİLİŞ TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
 6. EKIZEKİZ KİMYA SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
 7. EMNISEMİNİŞ AMBALAJ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
 8. KERVNKERVANSARAY YATIRIM HOLDİNG A.Ş.
 9. KUVVAKUVVA GIDA TİCARET VE SANAYİ YATIRIMLARI A.Ş.
 10. MMCASMMC SANAYİ VE TİCARİ YATIRIMLAR A.Ş.
 11. OTTOOTTO HOLDİNG A.Ş.
 12. ROYALROYAL HALI İPLİK TEKSTİL MOBİLYA SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
 13. SNKRNSENKRON SİBER GÜVENLİK YAZILIM VE BİLİŞİM ÇÖZÜMLERİ A.Ş.
iLGiNiZi ÇeKeBiLiR  Bedelli Sermaye Artırımı Nedir? Örneklerle Anlatım

Yakın izleme pazarı, eski adı ile gözaltı pazarı hisselerine https://www.kap.org.tr/tr/Pazarlar linkinden ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR YAZ